Nowa Plakietka Hufca

Po ponad 40 latach, przyszedł czas na zmianę plakietki naszego Hufca.
Od dnia 14 czerwca 2018 roku, przestają obowiązywać poprzednie dwa wzory, jeden dla harcerzy (poziomy) i drugi, półokrągły, dla instruktorów.
Od teraz, wspólna plakietka dla wszystkich, od zucha, po seniora wygląda tak:

Nosimy ją na lewym ramieniu, w odległości 3 palców od szwu rękawa i pagonu. Poniżej plakietki, w odległości dwóch palców, przyszywamy plakietkę szczepu lub drużyny. Nie nosimy już plakietki z herbem Krakowa.

Instruktorzy noszą dodatkowo lilijkę instruktorską w kolorze swojego stopnie, przyszytą w odległości jednego palca od plakietki szczepu lud drużyny.

Plakietki powinny być przyszyte równo, elegancko i dokładnie, tak aby w żadnym miejscu nie odstawały od munduru i nie dało się oderwać np. przez oboźnego podczas obozowego apelu ze sprawdzaniem stanu umundurowania :)

Plakietkę możecie otrzymać od swoich Drużynowych lub bezpośrednio od członków Komendy Hufca.