Hufiec ZHP Krzeszowice
Hufiec ZHP Krzeszowice

Twój 1% zaprocentuje

Przekaż 1% na Hufiec ZHP Krzeszowice! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją pożytku publicznego o ponad 100-letniej tradycji. Hufiec ZHP Krzeszowice działa już od kilkudziesięciu lat na rzecz Gminy. Twój 1% to inwestycja w Twoje dzieci i bliskich, bo to oni tworzą krzeszowickie harcerstwo.

Oddając 1% harcerzom, wspierasz rozwój młodych ludzi oraz pozwalasz realizować ich potrzeby i marzenia. Kadra hufca bierze udział w specjalistycznych kursach, aby inspirować, pomagać, poszerzać swoją wiedzę i przekazywać ją swoim podopiecznym, organizując im zbiórki, biwaki i obozy, w czasie których świetnie się bawią, dużo uczą i wzajemnie wychowują. Nasz hufiec uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym.
Przekazując 1% swojego podatku na Hufiec ZHP Krzeszowice masz pewność, że te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane.
Jak przekazać 1% podatku na rzecz Hufca ZHP Krzeszowice?

KROK 1. Wypełniamy zeznanie roczne PIT:

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla Hufca ZHP Krzeszowice  jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39).
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer, pod jakim ZHP Chorągiew Krakowska(Hufiec jest jednostką podrzędną) widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS 0000273492.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.


[kliknij, aby powiększyć]
 

KROK 2. US przekazuje pieniądze naszemu Hufcowi:

Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku np. dla ZHP i jednej z jej jednostek terenowych.