2 statuetki Tadek w Krzeszowicach!

W tym roku, w ramach 11. edycji Plebiscytu TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej aż 2 statuetki TADEK powędrowały do zgłoszonych przez Hufiec ZHP Krzeszowice kandydatów! Pierwsze wyróżnienie otrzymała Druhna Harcmistrz Emilia Owoc w kategorii Kształcenie i Praca z Kadrą. Drugie powędrowało zaś do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach, która stale wspiera naszych harcerzy i instruktorów w działaniach na rzecz dzieci, młodzieży oraz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i niezwykle cieszymy się, że kolejni nasi instruktorzy i partnerzy zostali docenieni w tym prestiżowym plebiscycie!

Zamień 1,5% na harcerskie sprawności

Hufiec Krzeszowice jest wspólnotą zuchów, harcerzy, starszyzny, instruktorów i seniorów z Gminy Krzeszowice. Aktualnie w naszych szeregach zrzeszamy ok. 200 członków. Nasze drużyny i gromady skutecznie realizują Misję ZHP, wychowując dzieci i młodzież przez stawianie wyzwań zgodnych z Harcerskim Systemem Wychowawczym.

Bliskie są Ci wartości harcerskie? Jesteś rodzicem, dziadkiem, opiekunem harcerza? A może sam kiedyś prężnie działałeś w ZHP? Wesprzyj Hufiec ZHP Krzeszowice w codziennej działalności i służbie, przekaż 1,5% swojego podatku dochodowego, a my zamienimy go na harcerskie sprawności!

*ZHP znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5% podatku dochodowego.

*Klauzula dla osób przekazujących 1,5% na rzecz Hufca ZHP Krzeszowice dostępna jest TUTAJ.

Zjazd Hufca wybrał nowe władze

W sobotę 21.10.2023 r. w sali kinowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej zebrało się grono instruktorów harcerskich Hufca ZHP Krzeszowice, aby wybrać nowe władze.

Na początku przedstawiono sprawozdania ustępującej komendy oraz komisji rewizyjnej, podczas których podziękowano członkom hufcowych zespołów za działanie oraz całej kadrze za zaangażowanie w służbę.

Następnie wybrano na komendantkę hufca hm. Magdalenę Gondek oraz zaproponowaną przez nią komendę w składzie:

• hm. Agnieszka Piórko-Synowiec – zastępczyni komendantki ds. pracy z kadrą,
  • hm. Bartosz Zawisza – skarbnik,
  • phm. Antonina Guzik – członkini komendy ds. programu,
  • pwd. Katarzyna Gut – członkini komendy ds. wsparcia drużynowych.

Po tym wyborze przyszedł czas na Komisję Rewizyjną. Jej skład ukonstytuował się następująco:

• hm. Emilia Owoc – przewodnicząca,
  • phm. Joanna Dudek – zastępczyni przewodniczącej,
  • pwd. Piotr Nowak – sekretarz.

Zjazd zakończył się wspólnym harcerskim kręgiem.

Dziękujemy serdecznie naszej druhnie Klaudii Węgrzyn – dyrektor MGBP za udostępnienie pomieszczeń oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

Zwołanie Zjazdu Zwyczajnego Hufca

Na dzień 21 października 2023 r. na godz. 9.00 został zwołany Zjazd Zwyczajny Hufca. Zjazd odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach, ul. Szkolna 6, 32-065 Krzeszowice.

XXI Rajd Olgi

Serdecznie zapraszamy na XXI Rajd Olgi w terminie 26 – 28 maja 2023 r.!

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej rajdolgi.krzeszowice.zhp.pl i u drużynowych.